Извештај од административна селекција за Оглас 1/2021 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Извештај од административна селекција за Оглас 1/2021

Новости  |  21.1.2022

Извештај од административна селекција за Оглас 1/2021

Извештај за работно место судски соработник - 2 извршители

 

ИНФОРМАЦИЈА: Втората фаза - испит за судски службеник за кандидатите кои ја поминаа административната селекција ќе се одржи на ден 04.02.2022 година ( петок ) во големата сала за состаноци во Апелациониот суд Битола во 08:30 часот со почитување на Covid-19 мерките.

Прашањата за испитот се објавени на web страната на следниот линк

   
 
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_