Листа на кандидати од административна селекција за Оглас 2/2018 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Листа на кандидати од административна селекција за Оглас 2/2018

Новости  |  21.1.2019

Листа на кандидати од административна селекција за Оглас 2/2018

Листа на кандидати за работно место судски референт дактилограф 

Листа на кандидати за работно место судски советник

ИНФОРМАЦИЈА: Втората фаза на административната селекција ( испит за судски службеник) ќе се одржи на ден 01.02.2019 година ( петок ) со почеток во 10,00 часот, во големата сала за состаноци во Апелациониот суд Битола.

Прашањата за испитот се објавени на web страната на следниот линк

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_