Известување за одлагање на испитот за судски службеници за оглас 01/2021 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за одлагање на испитот за судски службеници за оглас 01/2021

Новости  |  31.1.2022

Се известуваат кандидатите пријавени на јавниот оглас 01/2021 за работното место судски соработник кои треба да полагаат стручен дел од испитот дека истиот СЕ ОДЛАГА и ќе се одржи на ден 11.02.2022 година (петок) со почеток во 09:00 часот во Конференциската сала за состаноци на Апелационен суд Битола.Истиот ден по завршувањето на стручниот дел од испитот ќе се одржи и интервјуто.

Од Комисијата

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_