СООПШТЕНИЕ ЗА СУДИИ ПОРОТНИЦИ, ВЕШТИ ЛИЦА И СУДСКИ ПРЕВЕДУВАЧИ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА СУДИИ ПОРОТНИЦИ, ВЕШТИ ЛИЦА И СУДСКИ ПРЕВЕДУВАЧИ

Соопштенија за јавност  |  21.1.2020

Им се соопштува на судиите поротници, вештите лица и судските преведувачи кои во текот на 2019 година добиле надоместок од Апелационен суд Битола за присуство на судски рочишта, од сметководството на судот да си подигнат потврда за платен персонален данок

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_