Листа на кандидати по завршување на испитот за судски службеници за оглас број 01/2019 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Листа на кандидати по завршување на испитот за судски службеници за оглас број 01/2019

Новости, Соопштенија за јавност  |  05.11.2019

Ранг - Листа на кандидати кои го полагале испитот за судски службеник по Оглас број 01/2019 на Апелационен суд Битола

Ранг - листа на кандидати за работно место судски соработник

Ранг- листа на кандидати за работно место помлад соработник - помошник информатичар

Ранг- листа на кандидати за работно место самостоен судски референт - технички секретар на претседателот

Ранг- листа на кандидати за работно место судски референт - дактилограф

Ранг- листа на кандидати за работно место помлад судски референт - доставувач

 

ИНФОРМАЦИЈА: Интервјуто за кандидатите кои го положија испитот за судски службеници ќе се одржи на ден 06.11.2019 година ( среда ) во големата сала за состаноци во Апелациониот суд Битола по следниот редослед:

  • за кандидатите за работно место судски соработник со почеток во 09:00 часот
  • за кандидатите за работните места помлад судски соработник - помошник информатичар, самостоен судски референт - технички секретар на претседателот, судски референт - дактилограф и полмад судски референт - доставувач со почеток во 10:30 часот
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_