Специјализирана задолжителна обука за новоизбрани судии поротници - 22 и 25 септември 2017 г. во Аплеационен суд Битола [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Специјализирана задолжителна обука за новоизбрани судии поротници - 22 и 25 септември 2017 г. во Аплеационен суд Битола

Настани, Новости  |  11.9.2017

                Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ согласно член 42 став 3 од Законот за судови организира специјализирана обука за новоизбрани судии-поротници која ќе се одржи на 22 и 25 септември 2017 година  (понеделник и петок) во просториите на Апелационен суд Битола со почеток во 10:00 часот.

                Советувањето е од задолжителен карактер а по спрведената обука судиите поротници ќе полагаат тест.

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_