Известување за судии поротници за психолошко тестирање [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за судии поротници за психолошко тестирање

Новости  |  04.4.2017

Се известуваат судиите поротници дека психолошкото тестирање со тест за интегритет и тест на личност на кандидат за судија - поротник ќе се изврши на 06.04.2017 (четврток) во 11:00 часот во просториите на Апелационен суд Битола.

На денот на тестирање задолжително понесете документ за лична идентификација и доказа за уплатен финансиски надоместок.  

Деталите за уплата на финансискиот надоместок преземете го документот на следниот линк.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_