СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  16.3.2020

             Во согласност со издадените мерки и препораки од Владата на Република Северна Македонија, Апелационен суд Битола ги известува странките и заинтерсисираните лица дека во периодот од 16.03.2020 година до 24.03.2020 година нема да врши прием во Канцеларијата за односи со јавност, како и судската писарница, освен за странки кои се повикани со покана од судот за присуство на рочиште.

             Се препорачува комуникација на судот по пошта и по електронски пат на info@asbitola.mk. 

             За сите информации поврзани со судските предмети обратете се на телефоните:

                      - 047227999 или 075389595 - локал 105 и 139  - Судска писарница

             За сите останати информации обратете се на телефоните:

                       -  047227999 локал 102 - Судски администратор
                       -  047238263 - Технички секретар на Претседателот

 

 
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_