Известување за промена на термин за полагање на испит за судски службеници [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за промена на термин за полагање на испит за судски службеници

Новости  |  24.1.2022

Се известуваат кандидатите пријавени на јавниот оглас 01/2021 за работното место судски соработник кои треба да полагаат стручен дел од испитот дека наместо во закажаниот термин од 11:00 часот истиот ќе се одржи истиот ден, на 04.02.2022 година (петок) во 08:30 часот.

Од Комисијата

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_