Известување за Европскиот ден на правдата [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за Европскиот ден на правдата

Новости  |  20.10.2023

По повод Европскиот ден на правдата, 25 Октомври 2023 година (среда), Апелациониот суд во Битола ќе има отворен ден за граѓаните на Република Северна Македонија. Целта за неговото одбележување е во сите европски држави правдата да се доближи до граѓаните и тие да бидат запознаени со нејзиното спроведување.

Апелациониот суд Битола го поддржува одбележувањето на овој ден и ги поканува сите заинтересирани граѓани да дојдат и одблиску да се запознаат со спроведувањето на правдата во оваа институција.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_