Извештај од административна селекција за оглас број 02/2019 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Извештај од административна селекција за оглас број 02/2019

Новости, Соопштенија за јавност  |  31.12.2019

Извештај од административна селекција за Оглас 2/2019

Извештај за работно место Соработник - лице за односи со јавност и човечки ресурси

 

ИНФОРМАЦИЈА: Втората фаза - испит за судски службеник за кандидатите кои ја поминаа административната селекција ќе се одржи на ден 17.01.2020 година ( петок ) во големата сала за состаноци во Апелациониот суд Битола по следниот редослед:

  • Стручниот дел од испитот ќе се одржи во 09:00 часот
  • Испитот за провера на знаење на еден од најчесто користените јазици на ЕУ (англиски, германски, француски)  ќе се одржи во 10:30 часот
  • Интервјуто ќе се одржи во 12:00 часот

Прашањата за испитот се објавени на web страната на следниот линк

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_