Европски ден на правда [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Европски ден на правда

Новости  |  04.11.2019

          Апелациониот суд Гостивар по повод Европскиот ден на правдата беше отворен за граѓаните, во локалните медиуми беа најавени активностите и со нив беа запознаени граѓаните на Гостивар и пошироко.

          Претседателот на судот судијата Шефајет Хајдари на присутните им овозможи одблизу да бидат запознаени со нивните основни права во повеќе области. Потоа на кратко присутните ги запозна со функционирањето на овој суд и воопшто функционирањето на системот на правосудството во поширока смисла.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_