Известување за административна селекција по објавениот оглас бр.3 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за административна селекција по објавениот оглас бр.3

Новости  |  26.9.2019

Известување за административна селекција по оглас бр.3

 

ОД КОМИСИЈА ЗА СЕЛЕКЦИЈА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

АПЕЛАЦИОНЕН СУД ГОСТИВАР

Јавен оглас број 3/2019

 

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.3/19 од 04.09.2019 година, за вработување на судски службеници во Апелациониот суд Гостивар , Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување ќе врши административна селекција, на ден 27.09.2019 година (петок) во 10:00 часот, во просториите на Апелациониот суд Гостивар.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата, на официјалната web-страна на судот.

 

КОМИСИЈА ЗА СЕЛЕКЦИЈА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_