СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС БР. 6/2021 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС БР. 6/2021

Соопштенија за јавност  |  31.1.2022
Известување за административна селекција

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.6/2021 од 29.12.2021 година, за вработување на 3 (три) судски службеници на неопределено време во Апелациониот суд Скопје, Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување ќе врши административна селекција, на ден 01.02.2022 година (вторник) во 14:00 часот.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата на официјалната интернет страна на судот.

 

Со почит,

Комисија за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_