СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  12.1.2018

Република Македонија

АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОПЈЕ

 

  СООШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

          Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки на предметите во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година и тоа за обвинетите О. П., Г. Ѓ., В. Ј., М. Ч., И. Д., М. П. 1, Д. Л., М. П. 2, О. Р., Б. И. и И. С..

 

 

                                                                                                     АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОПЈЕ

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_