Соопштение за јавен оглас бр.3/2019 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавен оглас бр.3/2019

Соопштенија за јавност  |  31.1.2020
Известување за административна селекција

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.3/19 од 25.12.2019 година, за вработување на двајца судски службеници во Апелациониот суд Скопје, Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување не ја оддржа закажаната административна селекција, на ден 31.01.2020 година (петок) во 10:00 часот.

Пријавените кандидати дополнително ќе бидат известени за текот на постапката на официјалната интернет страна на судот.

Од Комисијата за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_