СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  17.3.2020

 

            Во согласност со издадените мерки и препораки од Владата на Република Северна Македонија, а со цел превенција на ширењето на корона вирусот и заштита на здравјето на вработените, странките и сите останати лица, Апелациониот суд Скопје  известува дека до престанок и повлекување на превентивните и задолжителните мерки, комуникацијата со Канцеларијата за односи со јавност, како и судската писарница, да се врши по електронски пат, на следната емаил адреса:

 

info@asskopje.mk

 

Благодариме за разбирањето и соработката.

 

Апелационен суд Скопје

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_