СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 1/21 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 1/21

Соопштенија за јавност  |  06.4.2021
Известување за административна селекција

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.1/2021 од 11.03.2021 година, за вработување на осум судски службеници на неопределено време во Апелациониот суд Скопје, Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување ќе врши административна селекција, на ден 07.04.2021 година (среда) во 10:00 часот.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата на официјалната интернет страна на судот.

 

Со почит,

Комисија за селекција за вработување

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_