СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 3/18 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 3/18

Соопштенија за јавност  |  09.5.2019

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.3/18 од 28.12.2018 година, за вработување на судски службеници во Апелациониот суд Скопје, Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување ќе спроведе полагање на стручен дел од испитот за судски службеник, на ден 20.05.2019 година (понеделник) во 10:00 часот.

Резултатите од спроведеното полаѓање ќе бидат соопштени истиот ден после полагањето со што во текот на денот ќе се спроведе и интервју за кандидатите кои ќе го поминат стручениот дел од испитот за судски службеник.

 

Од Комисијата за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_