СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  05.5.2023

Во интерес на јавноста, медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, информираме дека :

Јавната седница пред Апелациониот суд Скопје по кривичниот предмет КОКЖ-157/22 во јавноста познат како „ТНТ-рушење на КОСМОС“ е закажана за ден 08.05.2023 година во 09.30 часот.

 

                                                                                        Апелационен суд Скопје

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_