СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  17.3.2020

            Во согласност со издадените мерки и препораки од Владата на Република Северна Македонија, а со цел превенција на ширењето на корона вирусот и заштита на здравјето на вработените, странките и сите останати лица, Апелациониот суд Скопје  известува дека до престанок и повлекување на превентивните и задолжителните мерки, комуникацијата со судот да се врши по електронски пат, што подразбира писмената  кои директно се упатени до Апелациониот суд Скопје да се поднесуваат во електронска форма на следната емаил адреса:

 

priemno@asskopje.mk

 

Благодариме за разбирањето и соработката.

 

Апелационен суд Скопје

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_