СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  21.9.2023

На ден 21.09.2023 година во просториите на Апелациониот суд Скопје, в.д.Претседателот на Апелациониот суд Скопје и Судскиот администратор остварија средба со претставници на Синдикатот на УПОЗ, на која подетално беа изнесени барањата за зголемување на платите и исплата на додатоците на плата на судската администрација, како и начинот на делување и превземање на активности по однос на истите барања на престојниот протест, закажан за 28.09.2023 година.

Апелациониот суд Скопје изразува целосна поддршка на судската администрација во остварување на нивните барања изразени преку Синдикатот на УПОЗ во кој членуваат и смета дека истите се оправдани и неопходни за понатамошно функционирање и развивање на правосудниот сектoр.

 

                                                                                                                          Апелационен суд Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_