СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  15.1.2018

Република Македонија

АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОПЈЕ

 

СООШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

          Апелациониот суд Скопје, по одржаната нејавна седници на ден 15.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки на предметите во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година и тоа за обвинетите И. Ц., А. А., Љ. А., Ј. Ч., Ј. Т., С. В. и Е. Д..

 

 

АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОПЈЕ

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_