СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  09.5.2023

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

Заради интерес на јавноста, медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, информираме дека:

Апелациониот суд Скопје, на нејавна седница, одржана на ден 05.05.2023 година, постапувајќи по кривичниот предмет КЖ-1083/22, во јавноста познат како „Тревник“, ја укина пресудата на Основниот кривичен суд Скопје со која обвинетите Д.П., С.П. и З.П., сите од С., се ослободуваат од обвинението и одлучи да се закаже расправа пред Апелациниот суд Скопје.

За денот и часот на рочиштето дополнително ќе бидете известени.

 

                                                                                      Апелационен суд Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_