СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  18.7.2018

Република Македонија

АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОПЈЕ

 

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

Апелациониот суд Скопје, во врска со предметот познат во јавноста како „Тифани“, по одржана јавна седница донесе одлука со која ги  одби како неосновани жалбата на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Скопје, жалбата на обвинетата И. Т. од С. и жалбата на обвинетото правно лице  Друштво за маркетинг и пропаганда С. Г. ДООЕЛ С..

По повод жалбите, а по службена должност Апелациониот суд Скопје ја преиначи првостепената одлука заради правилна примена на Кривичниот законик во делот на изречената споредна парична казна во однос на валутата во која истата е изречена.

Во останатиот дел првостепената пресуда по спроведената жалбена постапка, е потврдена.

 

 

                                                                                    АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОПЈЕ

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_