С О О П Ш Т Е Н И Е [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

С О О П Ш Т Е Н И Е

Соопштенија за јавност  |  28.7.2021

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

            Апелациониот суд Скопје известува дека, постапувајќи по кривичниот предмет  КЖ-743/20, во јавноста познат како „Титаник 3“ , по одржана нејавна седница на ден 12.07.2021 година, донесе решение со кое ги уважи жалбите на обвинетите И.Г. од С. и Е.А. од С., изјавени преку нивните бранители, со што ја укина првостепената пресуда и предметот го врати пред Основниот кривичен суд Скопје на повторно постапување и одлучување.

 

                                                                                                          Апелационен суд Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_