СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  03.2.2020

АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОПЈЕ
03.02.2020 година
Скопје

 

С  О  О  П  Ш  Т  Е  Н  И  Е

 

        Апелациониот суд Скопје, постапувајќи по кривичниот предмет КСЖ-26/20, познат во јавноста под името „Рекет“ по одржана јавна седница, донесе одлука со која жалбата на обвинетиот Б.Ј од С. изјавена преку неговиот бранител ја одби како неоснована, а првостепеното решение, со кое е продолжена мерката притвор, против обвинетиот го потврди.

          Вака донесената одлука ќе биде објавена во целост на веб страната на судот во рокот определен со Законот за управување со движењето на предметите во судовите.

 

Апелационен суд Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_