СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  06.7.2020

Се одлагаат јавните седници и расправи закажани во Кривичниот оддел на Апелациониот суд Скопје за деновите:

- 07.07.2020 година - по предметите - КЖ-1088/19; КЖ-160/20; КЖ-165/20; КЖ-912/29; КЖ-7/20 и КЖ-288/20

- 08.07.2020 година - по предметот КЖ-1033/19

- 09.07.2020 година - по предметот КЖ-823/19

- 13.07.2020 година - по предметот КЖ-689/19

           - 14.07.2020 година - по предметите КЖ-393/20; КЖ-231/20; КЖ-234/20 и КЖ-90/20

Дополнително странките и јавноста ќе бидат известени за денот на одржување на одложените седници.

 

Апелационен суд Скопје


 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_