Соопштение за јавност [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавност

Соопштенија за јавност  |  27.11.2018

АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОПЈЕ

27.11.2018 година

Скопје

С О О П Ш Т Е Н И Е

 

Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни седници од 26.11.2018 година, на ден 27.11.2018 година донесе одлуки со кои жалбите на обвинетите М.Ј. од С. и К.Б. од С., изјавени преку нивните бранители ги одби како неосновани и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје I Скопје, со кои на обвинетите им е определена мерка притвор.

 


               Апелационен суд Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_