СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  11.5.2023

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

Заради интерес на јавноста, медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, информираме дека:

Јавната седница пред Апелациниот суд Скопје по кривичниот предмет КЖ-224/23, против обвинетите А.Ѓ., К.Л. и А.К. сите од С. во јавноста познат како „Убиството на ракометарот Денис Тот“ е закажана за ден 15.05.2023 година во 10:30 часот.

Со почит

 

                                                                                    Апелационен суд Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_