СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  24.5.2020

     Јавната седница закажана за ден 27, 28 и 29.05.2020 година, по предметот познат во јавноста како „27-ми Април“ пред Апелациониот суд Скопје ќе се одржи во Големата свечена сала на Врховниот суд на РСМ.

 

     Седницата ќе се одржи согласно протоколот утврден во Прилог 4 во Одлуката за изменување на одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на Корона вирус Covid-19 објавена во Службен весник на РСМ бр.134/20 од 22.05.2020 година.

 

                                                                                                                                     Апелационен суд Скопје

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_