Соопштение за јавен оглас бр.3/2019 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавен оглас бр.3/2019

Соопштенија за јавност  |  06.2.2020
Известување за административна селекција

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.3/19 од 25.12.2019 година, за вработување на двајца судски службеници во Апелациониот суд Скопје, Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување ќе врши административна селекција, на ден 10.02.2020 година (понеделник) во 10:00 часот.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата на официјалната интернет страна на судот.

Од Комисијата за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_