СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 3/18 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 3/18

Соопштенија за јавност  |  11.2.2019

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.3/18 од 28.12.2018 година, за вработување на судски службеници во Апелациониот суд Скопје, Ве известуваме дека испитот закажан за ден 11.02.2019 година во 10:00 часот, се одлага на неопределено време согласно изборниот законик, односно постапката се става во мирување. Дополнително ќе биде објавено кога ќе се полага писмениот дел на официјалната страна на судот. 

 

Од Комисијата за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_