СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  01.6.2023

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 

Заради интерес на јавноста, медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, информираме дека:

Јавната седница пред Апелациниот суд Скопје по кривичниот предмет КОЖ-43/23, во јавноста познат како „Титаник 2“ закажана за ден 01.06.2023 година, по барање на обвинетиот С.С.од С. поради здравствени причини, се одлага за ден 14.07.2023 година во 09,30 минути.

 

Со почит,

                                                                                                              Апелационен суд Скопје.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_