СООПШТЕНИЕ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ

Соопштенија за јавност  |  18.5.2020

Согласно препораката за донирање на дел од платите на судиите за месеците април и мај 2020 година на Судскиот буџетски совет од 04.05.2020 година, судиите од Апелациониот суд Скопје во Фондот за помош и подршка за справување со кризата предизвикана од корона вирусот Ковид 19, од априлската плата донираа износ од 487.500,00 денари.

           

                                                                                                                      Апелационен суд Скопје

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_