СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 3/18 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВЕН ОГЛАС 3/18

Соопштенија за јавност  |  28.1.2019

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.3/18 од 28.12.2018 година, за вработување на судски службеници во Апелациониот суд Скопје, Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување ќе врши административна селекција, на ден 29.01.2019 година (вторник) во 9:30 часот.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата на официјалната интернет страна на судот.

Од Комисијата за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_