Известување за отворен ден на судовите за граѓаните по повод одбележувањето на Европскиот ден на граѓанска правда [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за отворен ден на судовите за граѓаните по повод одбележувањето на Европскиот ден на граѓанска правда

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  14.10.2022
Ве известуваме дека Апелациониот суд од Штип се вклучува во одбележувањето на 25-ти Октомври, Европски ден на граѓанската правда.

Се повикуваат граѓаните да гo посетат Апелациониот суд во Штип на ден 25.10.2022 год. во периодот од 10.00 до 14.00 часот. 

Известување до граѓаните

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_