Резултати од полагање на испитот по Оглас бр.2/19 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Резултати од полагање на испитот по Оглас бр.2/19

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  30.10.2019
Објавени се резултатите од полагање на стручниот дел од испитот, резултатите од полагање на англиски јазик, резултатите од спроведеното интервју и конечната ранг листа од испитот по Оглас бр.2/19.

Истите можете да ги погледнете на линковите: 

Резултати од полагање на стручниот дел од испитот по Оглас бр.2/19  

Резултати од полагање на англиски јазик и ранг листа од испитот по Оглас бр.2/19

Резултати од интервју и конечна ранг листа од испитот по Оглас бр.2/19

 

 

 

 

До Огласот Бр.2/19 и останатите објавени материјали во врска со огласот можете да пристапите преку линкот Корисни информации.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_