Оглас за вработување на судски службеник [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Оглас за вработување на судски службеник

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  28.12.2018
Објавен е оглас за вработување на еден судски службеник - виш судски референт, на работно место Одговорен за одржување на судската зграда.

Огласот е објавен во дневните весници Слободен печат и Лајм на 28.12.2018 година.

Кандидатите можат да се пријават на огласот во рок од 15 дена сметано од денот на објавување на огласот во дневните весници.

До Огласот Бр.1/2018, Пријавата за вработување и базата на испитни прашања за вработувањето можете да пристапите преку линкот Корисни информации.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_