Оглас бр.1/2022 за вработување на судски службеници [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Оглас бр.1/2022 за вработување на судски службеници

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  17.11.2022
Објавен е оглас за вработување на 2 (двајца) судски службеници, на работно место Судски соработник.

Огласот е објавен во дневните весници Слободен печат и Коха на 17.11.2022 година.

Кандидатите можат да се пријават на огласот во рок од 15 дена сметано од денот на објавување на огласот во дневните весници.

До огласот можете да пристапите преку линкот:  Оглас Бр.1/2022.

До Огласот Бр.1/2022, Пријавата за вработување и базата на испитни прашања за вработувањето можете да пристапите преку линкот Корисни информации.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_