Оглас за вработување на судски службеници [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Оглас за вработување на судски службеници

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  22.10.2020
Објавен е Оглас бр.1/2020 за вработување на 2 (двајца) судски службеници: - Самостоен референт, на работно место благајник и материјален книговодител, 1 (еден) извршител, и - Самостоен судски референт, на работно место водител на писарница, 1 (еден) извршител.

Огласот е објавен во дневните весници Слободен печат и Коха на 22.10.2020 година.

Огласот трае 15 (петнаесет) дена, сметано од денот на објавување на огласот во дневните весници.

До Огласот бр.1/2020, Пријавата за вработување и базата на испитни прашања за вработувањата можете да пристапите преку линкот Корисни информации.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_