Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Известување за јавност

   Соопштенија за јавност  | 18.9.2020 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 17 септември 2020 година, одлучи по предметите заведени под КВПКОК2КВПбр.6/19 и КВПКОК2КВПбр.7/19, кои се оформени по поднесените барања за вонредно преиспитување на правосилна пресуда, поднесени од осудените Никола Груевски, Ѓоко Поповски и Гордана Јанкулоска. [повеќе]
  • Соопштение од 346--та седница на Судски совет на РСМ - 26.08.2020 година

   Соопштенија за јавност  | 27.8.2020 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]
  • Соопштение од 347--та седница на Судски совет на РСМ - 21.09.2020 година

   Соопштенија за јавност  | 27.8.2020 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]

  Сите вести