Неработен ден на 02.01.2019 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Неработен ден на 02.01.2019

Новости  |  28.12.2018
На 02.01.2019 Основен суд Битола нема да работи.

Судскиот совет на РМ ве известува дека Владата на РМ на седницата одржана на 25.12.2018 година заклучи на ден 02.01.2019 година (среда) да го определи за неработен ден за јавната администрација, а дополнително ќе се одреди кога тој ден ќе биде одработен.
 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_