Известување [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување

Известувања  |  18.6.2020
Во Основен суд Битола може да се врши плаќање со картичка

Почнувајки од 18.06.2020 година во Основен суд Битола може да се врши плаќање со картичка за добивање на следните документи:

  • уверение од казнена, кривична и прекршочна евиденција,
  • уверение за деловна способност, родителско право и
  • апостил.

 

ОСНОВЕН СУД БИТОЛА

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_