Плаќање на судски такси преку ПОС терминал во судот [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Плаќање на судски такси преку ПОС терминал во судот

Новости  |  15.2.2019
Од 13.02.2019 година граѓаните ќе можат да вршат плаќање на судски такси преку ПОС терминал во судот

Провизијата која се наплаќа при електронско плаќање преку ПОС терминалот во Основен суд Делчево е одредена со договор со УНИ банка- Скопје и изнесува 30 денари.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_