СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости, Соопштенија за јавност  |  26.6.2020

Основен суд Куманово искажува огромна благодарност на 3Д принт Куманово и Игор Тимчевски , кои вложија посебни напори и средства во рамките на своите можности и донираа 70 (седумдесет) визири за судиите и дел од вработените во Основен суд Куманово, а со цел на зголемување на ниво на заштита од вирусната инфекција КОВИД 19.

На ваков начин се дава голем придонес во успешно и безбедно работење во Основен суд Куманово, во услови на прогласена пандемија.

 

ОСНОВЕН СУД КУМАНОВО

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_