СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости, Соопштенија за јавност  |  30.5.2020
 

Основниот суд Куманово ја информира јавноста дека согласно Одлуката на ССРСМ од 28.05.2020 година, за измена и дополнување на Одлуката Бр.02-606/1 од 17.03.2020 и Одлуката бр.02-606/2 од 07.05.2020, почнувајќи од 01.06.2020 година (понеделник) ќе продолжи со редовно постапување по сите предмети  кои се водат пред овој суд.

При постапувањето по предметите ќе бидат запазени сите мерки за заштита и превенција од КОВИД 19 вирусот, согласно препораките на Министерство за здравство и Светската здравствена организација.

 
ОСНОВЕН СУД КУМАНОВО

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_