Информација за време и датум на одржување на административна селекција во врска со објавениот оглас бр.3/20 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Информација за време и датум на одржување на административна селекција во врска со објавениот оглас бр.3/20

Соопштенија за јавност  |  17.12.2020
Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција.

Почитувани,

Во врска со објавениот оглас бр.3/20 од 03.12.2020 година, за вработување судски службеник на неопределно време за работно место Судски администратор, Категорија А, ниво А2 во Основен суд Куманово, Ве известуваме дека Комисијата за избор на судски службеници ќе врши административна селекција, на ден 21.12.2020 година (понеделник) во 10:00 часот.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата на официјалната интернет страна на судот.


Од Комисијата за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_