Известување за јавноста и медиумите [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за јавноста и медиумите

Новости, Соопштенија за јавност  |  22.10.2021
Известување за јавноста и медиумите во врска со Европскиот ден на правдата
По повод 25-ти Октомври Европскиот ден на правдата, што секоја година се одбележува во сите држави на Европа, со цел правдата да се доближи до граѓаните и тие да бидат запознаени со нејзиното спроведување, Основниот суд Куманово секоја година го одбележува овој ден со организирање на пригодни настани. 
За оваа активност се известени локалните медиуми, како и директорите на средните училишта во Куманово, се со цел организирање на предавања за средношколците во судот, и тој ден судот ќе биде отворен за сите граѓани. 
Со оглед на состојбата поврзана со вирусот КОВИД 19 ќе бидат превземени сите мерки за заштита од вирусот.

 

 

 

Основен суд Куманово

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_