СООПШТЕНИЕ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ

Новости, Соопштенија за јавност  |  12.7.2022

 

СООПШТЕНИЕ

 

Основниот суд Куманово ја известува Адвокатската заедница Куманово, дека објавата во врска со годишниот одмор на адвокатите која на ден 11.07.2022 година, е поставена  во судот, не е  официјална објава од Основен суд Куманово или од овластено лице на судот, и истата веднаш по сознавање е отстранета.

Основниот суд Куманово се извинува доколку ваквата објава предизвикала непријатности кај Адвокатската заедница Куманово

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_